Jak skutecznie ochronić się przed katarem?

Jak skutecznie ochronić się przed katarem?

Sezon letni w Polsce szybko się skończył. Już wkrótce z szaf zaczniemy wyciągać cieplejsze swetry i zaczniemy palić w piecach, aby nagrzać wychłodzone domy. Niestety nadejście jesieni, a potem zimy to również początek sezonu na przeziębienia i grypę.

Warto już teraz zacząć przyjmować witaminy i suplementy, które pozwolą poprawić naszą odporność i sprawią, że uda nam się uniknąć bólu gardła i kataru. Warto również stosować się do kilku rad i wskazówek, wpływających na stan naszego zdrowia.

Punktem wyjścia do uniknięcia dokuczliwego i przewlekłego kataru jest prawidłowe nawilżanie śluzówki nosa. Śluz w nosie pozwala zatrzymywać drobnoustroje chorobotwórcze przed wniknięciem drogami oddechowymi do wnętrza organizmu. Jeśli więc czujemy pewną suchość w nosie to znak, że trzeba coś z tym zrobić.

suchy-nos-rinozine

Jakie mogą przyczyny suchej błony śluzowej nosa? Niektóre osoby, zwłaszcza te mające problemy z tarczycą, chorują na tzw. zespół suchości. Zazwyczaj jednak suchość błony śluzowej nosa nie jest związana z chorobą, a jej przyczyną jest ogrzewanie domów i mieszkań. To właśnie ciepłe powietrze wydostające się z grzejników jest odpowiedzialne za to, że w pomieszczeniach, w których przebywamy panuje zbyt mała wilgotność. Aby zweryfikować tę tezę i sprawdzić czy tak jest u nas, wystarczy zaopatrzyć się w higrometr. To tanie, proste i niedrogie urządzenie mierzy wilgotność. Jeśli jego wskazanie pokaże wilgotność poniżej czterdziestu procent będziemy znali przyczyny naszych dolegliwości i suchości w nosie. W takim przypadku należy zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza lub położyć mokre ręczniki na kaloryfery.

Takie działanie może nie przynieść nam oczekiwanej ulgi, gdy większość dnia spędzamy w pracy i nie mamy możliwości nawilżenia tam powietrza. Co wtedy robić? Jak nawilżyć błonę śluzową nosa? Na szczęście można to zrobić w prosty i skuteczny sposób. Wystarczy zaopatrzyć się w wodę morską w aerozolu. Rozpylana woda morska w nozdrzach szybko nawilży błonę śluzową i uodporni nas na choroby.

ns2

Jeśli chciał byś dowiedzieć się więcej o zastosowaniu wody morskiej w produktach do higieny jamy nosowej koniecznie przeczytaj artykuł na stronie http://www.rinozine.pl/blog/woda-morska-do-nosa-wszystko-co-musisz-wiedziec/