Leczenie bólu głowy. Co zrobić, kiedy ból jest nie do wytrzymania

Leczenie bólu głowy. Co zrobić, kiedy ból jest nie do wytrzymania

Silny ból głowy, migrena zdecydowanie potrafią nam dać w kość. Z pewnością mogą zmienić każdy produktywny dzień w kompletne fiasko. Zanim sięgniesz po popularny lek przeciwbólowy, spróbuj domowych metod, które mogą być nie tylko dużo skuteczniejsze, ale i zdrowsze. Leczenie bólu głowy – jak to robić?

Powody czyli dlaczego boli?

Wahania ciśnienia, zmiana obszaru klimatycznego, stres, odwodnienie, głód, problemy z kręgosłupem, niedotlenienie, czekolada, środki konserwujące, orzechy. Jest wiele potencjalnych przyczyn, które mogą powodować tą dolegliwość. Jeśli ból głowy pojawia się często, warto przeprowadzić test obserwacji organizmu, żeby wykryć potencjalne zależności. W znakomitej większości przypadków, problem dotyczy przede wszystkim odwodnienia i braku ruchu.

Co mogę zrobić, kiedy boli mnie głowa?

Przede wszystkim sięgnij po wodę mineralną (nie źródlaną) i wypij wolnymi łykami, co najmniej litr. Jeśli to możliwe, wybierz się również na spacer na świeże powietrze, wykonuj głębokie wdechy, a najlepiej pójdź na jogging – ruch jest zbawienny dla naszego organizmu. Leczenie bólu głowy to również zimne okłady na czoło, akupresura, aromaterapia, ciepła kąpiel, relaks, odpoczynek. Można też zjeść zdrowy posiłek, będący połączeniem dobrej jakości węglowodanów (np. kasza gryczana) z bukietem warzyw. Jeśli mimo tych wszystkich działań, ból nadal jest bardzo silny, można skorzystać z tabletki przeciwbólowej.

Kiedy konieczna wizyta u lekarza?

Jeżeli żadne środki nie pomagają, ból jest narastający, bardzo silny to może być to objaw choroby, m.in. jaskry czy zapalenia opon mózgowych. Jeśli ból utrzymuje się dłużej niż 3 dni i towarzyszy mu sztywność karku, niedowłady, zaburzenia świadomości, gorączka, bóle oczu to wizyta u specjalisty jest koniecznym krokiem, żeby sobie pomóc.

Ból głowy to częsta dolegliwość. Jeśli pojawia się od czasu do czasu, nie jest to powód do niepokoju. Jednak silne migreny, wrażliwość na światło, bóle oczu, pojawiające się często, to problem, który należy zgłosić lekarzowi jak najszybciej. W innym wypadku możemy pominąć groźne choroby.