Zapalenie pęcherza? 5 domowych sposobów na tą dolegliwość!

Zapalenie pęcherza? 5 domowych sposobów na tą dolegliwość!

Cierpisz na zapalenie pęcherza? Domowe sposoby na tą chorobę są niezwykle skuteczne i w większości przypadków pozwalają pozbyć się kłopotu, bez konieczności wizyty u specjalisty. Zapalenie pęcherza to częsta przypadłość kobieca, na którą nasze babcie i prababcie miały swoje, sprawdzone sposoby. Jakie?

  1. Pij minimum 3 litry wody dziennie

Im więcej wody wypijesz, tym szybciej pozbędziesz się bakterii, które zaatakowały Twój układ moczowy. Najlepsza do tego celu będzie niegazowana woda mineralna, do której dodatkowo możesz dodać świeżo wyciśnięty sok z cytryny. W czasie choroby zrezygnuj z używek, takich jak mocna herbata, kawa czy alkohol, ponieważ działają drażniąco na pęcherz.

  1. Wygrzewaj się

Zapalenie pęcherza to często przyczyna wyziębienia tego organu. Dlatego chorobę wyleż pod kołdrą, rób gorące okłady podbrzusza i dolnej części pleców, wybierają gorące kąpiele. Podczas nich, rób nasiadówki z herbaty, w szczególności z rumianka i dziurawca.

  1. Zrób pranie

Wypierz bieliznę, pościel, ręczniki i piżamę w temperaturze powyżej 60 stopni, aby mieć pewność, że wszystkie bakterie zginą. To samo należy zrobić z rzeczami partnera, bo choć sam może nie chorować (dłuższy przewód moczowy), może Cię zarażać bakteriami.

  1. Unikaj zbliżeń

W czasie zapalenia pęcherza lepiej ograniczyć seks, który z powodu bólu cewki może być nie tylko mniej przyjemny, ale i wydłuża rekonwalescencję, nie pozwalając organizmowi się zregenerować.

  1. Pij moczopędne wywary

Nie ma rady, organizm musi oczyścić się z bakterii, które rozszalały się w Twoim przewodzie moczowym. Dlatego pij napary z rumianku, szałwii i majeranku, których moczopędne właściwości pogonią Cię do toalety i sprawią, że choroba minie szybciej.

Minęło kilka dni, a objawy zapalenia pęcherza nie ustępują? Chorobie towarzyszy gorączka, nudności, ogólne osłabienie? W moczu pojawiły się ślady krwi? W takim wypadku dalsze leczenie domowymi sposobami nie ma sensu, bez konsultacji z lekarzem. Specjalista zbada przyczyny choroby i przypisze najlepszą terapię, często połączoną z braniem antybiotyków. Zapalenie pęcherza jest groźną chorobą, której nie wolno nam lekceważyć – może prowadzić do poważnych chorób nerek i układu płciowego.