Zdalna opieka kardiologiczna

Zdalna opieka kardiologiczna

Zdalna opieka kardiologiczna to prawdziwa rewolucja w dbaniu o swoje zdrowie i życie. Dzięki specjalnym, niewielkim urządzeniom, pacjent może na bieżąco monitorować swój stan zdrowia we własnym domu, a nie w często stresujących warunkach szpitalnych. To również zakończenie problemu z długim oczekiwaniem na wizytę u lekarza specjalisty czy kolejkami w przychodni. Zdalna opieka kardiologiczna to nie tylko genialny pomysł dla osób starszych – to wygoda dla całej rodziny.

Dla kogo zdalna opieka kardiologiczna?

Specjalne urządzenie wypożyczone pacjentowi wykrywa różnorodne nieprawidłowości kardiologiczne w kilka chwil. Zdalną opiekę kardiologiczną docenią osoby cierpiące na tachykardię i bradykardię, migotania i trzepotania komór, pacjenci z problemem częstoskurczu komorowego czy nieskutecznej stymulacji rozrusznika. To również bardzo dobry pomysł dla osób, które nie wymagają stałej opieki lekarskiej, a pojawia się u nich migotanie i trzepotanie przedsionków.

Kto najczęściej korzysta z takiego rozwiązania?

Zdalna opieka kardiologiczna to recepta dla osób mających różnego rodzaju schorzenia kardiologiczne, które nie wymagają hospitalizacji i leczenia szpitalnego. Stały monitoring to również ogromne bezpieczeństwo dla osób starszych i samotnych – dzięki temu rozwiązaniu ich bliscy mogą spać spokojnie wiedząc, że członkowie rodziny są cały czas pod opieką lekarską. Duże grono osób korzystających z tej możliwości to osoby z arytmią serca, nadciśnieniem tętniczym, oraz sportowcy i osoby bardzo aktywne fizycznie, które chcą na bieżąco monitorować swój stan zdrowia.

Jak to wygląda w praktyce?

Badanie można samodzielnie i w niezwykle łatwy sposób wykonać w domu za pomocą niewielkiego urządzania telemedycznego. Kontrolę swojego stanu zdrowia możemy przeprowadzić o dowolnej porze, wygodnej dla siebie – nawet codziennie. Pomiar przesyłany jest elektronicznie do lekarzy specjalistów, którzy monitorują stan zdrowia pacjenta. W przypadku nieprawidłowości kontaktują się i udzielają informacji na temat stanu zdrowia i koniecznych kroków. W razie zagrożenia zdrowia lub życia mogą również wezwać pogotowie ratunkowe do domu.

Zdalna opieka medyczna to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, którego tak bardzo potrzebujemy. W tym rozwiązaniu spotyka się medycyna z nowoczesnymi technologiami, które ułatwiają i niejednokrotnie ratują nam życie. Warto zastanowić się nad formą opieki medycznej, jeśli cierpimy na schorzenia kardiologiczne lub choruje ktoś w najbliższym otoczeniu. To szczególnie istotne w przypadku osób samotnych i starszych, które wymagają szczególnej opieki. Warto wybrać się do najbliższej placówki medycznej i zapytać o możliwość zdalnej opieki medycznej dla siebie i swojej rodziny.