Zdalna opieka medyczna dla kobiet w ciąży

Zdalna opieka medyczna dla kobiet w ciąży

Zdrowie kobiety ciężarnej i jej maluszka to najwyższy priorytet dla całej rodziny. Często, szczególnie podczas pierwszej ciąży lub po przebytych komplikacjach podczas poprzedniej, jest to okres pełen niepokoju i zmartwień. Zdalna opieka medyczna dla kobiet w ciąży to poczucie bezpieczeństwa, którego tak bardzo potrzebuje ciężarna w tym momencie. Dzięki niewielkiemu urządzeniu możemy na bieżąco, w domowych pieleszach, wykonywać samodzielne badania stanu płodu. To gwarancja nie tylko na spokojniejszego snu, ale również błyskawicznej reakcji w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości.

Zdalna opieka medyczna dla kobiet w ciąży – jak to wygląda?

Z tej możliwości mogą skorzystać kobiety ciężarne w ostatnim trymestrze ciąży.  Niewielkie urządzenie umożliwia wykonanie pasywnego badania KTG w domu przyszłej mamy. Badanie to należy do najczęściej powtarzanych w czasie ciąży i wykrywa nieprawidłowości w rozwoju i stanie płodu. Precyzyjny pomiar przesyłany jest do lekarza ginekologa lub położnej, którzy oceniają stan zdrowia dziecka oraz kontaktują się w razie jakichkolwiek wątpliwości z pacjentką. Badanie przeprowadzone samodzielnie jest w 100% bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dla dziecka.

Dlaczego warto?

Zdalna opieka medyczna dla kobiet w ciąży to niezbędny monitoring zdrowia, bez wychodzenia z domu. Każde badanie pozwala na sprawdzenie skurczów macicy i akcji serca dziecka. Dodatkowo, w dowolnym momencie, przyszli rodzice mają okazję posłuchać bicia serca maluszka, co jest pięknym doświadczeń dla całej rodziny. Okres ciąży wiąże się z koniecznością wykonywania licznych badań i częstymi wizytami w przychodni – to czas pełen niepewności, oczekiwania i niepokoju. To stresujący moment, który tak bardzo szkodzi kobietom spodziewającym się dziecka. Zdalna opieka położnicza to rozwiązanie, które daje poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad sytuacją, tak niezbędne całej rodzinie w tym trudnym okresie oczekiwania.

Nieprawidłowości podczas ciąży przydarzają się u około 20% kobiet. Stres związanym ze stanem zdrowia dziecka odczuwa natomiast zdecydowana większość mam oczekujących na przyjście na świat ich dziecka. Badanie KTG jest jednym z najczęściej przeprowadzanych badań, które pozwala sprawdzić, czy wszystko przebiega prawidłowo. Możliwość łatwej i bieżącej kontroli stanu zdrowia dziecka to mniejszy stres i lepsze samopoczucie dla mamy oraz gwarancję wcześniejszego wykrycia ewentualnych zagrożeń i możliwość podjęcia błyskawicznych działań zapobiegawczych. To bezpieczeństwo i spokój, którego pragną wszyscy przyszli rodzice. Warto skorzystać z możliwości, jakie dają nam nowoczesne technologie i zadbać o zdrowie całej rodziny.